KULTURALNIE #PAŹDZIERNIK2017 1.2Życiorys Siergieja Jesienina przeszedł do legendy. Burzliwe losy, liczne skandale, zagadkowa śmierć. Po latach, reżyser teatralny, Krzysztof Jasiński, podzielił wiersze legendarnego rosyjskiego poety w taki sposób, aby grany przez Grabowskiego tytułowy chuligan wędrował przez życie - od momentu narodzin do samej śmierci. Niby prosta droga przez życie, od dzieciństwa po śmierć, ale dźwięczące
jeszcze długo po zakończeniu spektaklu słowa poety i piosenki wykonane na scenie przez Grabowskiego nie dają się łatwo zapomnieć. Życie, miłość, śmierć chuligana, aktor rozmawiający z sobą samym sprzed lat.
Wspomnienia spektaklu z premiery w 1992, Grabowski lat 40, dzisiejszy spektakl, Grabowski po 24-latach. Kto i co opowiada? Kto przed kim dokonuje tytułowej spowiedzi, podsumowania pewnej drogi? Dotykająca spowiedź człowieka o nim samym i jego naturze. Jeden aktor, kilka zdjęć, raptem trzy-cztery rekwizyty. Stół, butelka wódki i gitara. Minimalizm, klasa, detal, który znaczy więcej niż tysiące wypowiedzianych słów.
Łza w oku na koniec i oklaski na stojąco.

Małe rzeczy, wielkie WOW.