RAZEM #WRZESIEŃ2017 1.2

A gdyby tak…Tricky brain 

Wiedziałaś, że za zawieranie nowych znajomości prawdopodobnie odpowiada nie tylko przypadek i przeznaczenie, ale i … cząsteczka regulująca w mózgu reakcję na stres?! Czemu jedni stresują się podaniem ręki nieznajomemu, a inni wiodą prym w grupie 100 nieznanych osób? Ponoć chodzi o poziom i sposób kontrolowania stresu społecznego. Choć mechanizmy w ludzkim mózgu, w tym typowana przez naukowców mała cząsteczka sygnałowa o nazwie urokortyna-3, która oddziałuje na receptory nerwowe wydają się być poza naszym zasięgiem pamiętaj, że …trening czyni mistrza😊 oraz, że opuszczenie własnej strefy komfortu otwiera nowe perspektyw. Dlatego, kiedy ponownie spłoniesz rumieńcem, kiedy ktoś powie, że masz ładne oczy, przypomnij sobie, że to sprawka uro-cośtam i … umów się na kawę !Open your mind

Nie licz na to, że tak, jak w szkole, poznasz przyjaciółkę, bo Pani posadzi Cię z nią w ławce, nie myśl, że spotkasz miłość na korytarzu (chociaż?). Miej otwarty umysł. Słuchaj, co mówią do Ciebie ludzie, wchodź w błahe dyskusje na stacji benzynowej, czy w hipermarkecie. Nigdy nie wiesz, która z nich skończy się ciekawym dialogiem. A stąd już bardzo blisko do nowej znajomości 😊.

Let it be

Nie szukaj na siłę. Pewnie nie raz już czytałaś/słyszałaś, że ludzie, którzy mają być w Twoim życiu, z pewnością się w nim znajdą? To prawda. Wielu ludzi z Twojego życia znika/zniknie bez większego śladu, a kilku pojawi się bez wysiłku i zostanie na zawsze…Pamiętaj tylko, żeby być uważną, czujną i słuchającą! Żeby nie mieć sobie nic do zarzucenia, po prostu dbaj o to, co warto i - szanuj ludzi! Także tych, których jeszcze nie znasz.