KULTURALNIE #SIERPIEŃ2017 #1.2

  • Zajmują miejsce? Inwestuj w kindla i czytaj e-booki 😊. Tysiące stron w jednym małym urządzeniu, zawsze z Tobą! 
  • Nigdy nie lubiłaś czytać? A może chodziło głównie o repertuar? Chyba nikt z nas nie wspomina ze łzą w oku na siłę czytanych 500 z okładem stron Lalki. A czy próbowałaś przeczytać ją z własnej woli, po latach, bez przymusu? Jest nowe, piękne wydanie – dostępne tutaj. Nadal nie? A dobry kryminał? To może audiobook? Fantastycznie zajmuje uwagę bez męczenia oczu, a wiedza ta sama! 
  • Nie wiesz co? Tysiące portali z recenzjami, czasopisma z nowościami wydawniczymi, księgarnie z ich akcjami promocyjnymi, no i My 😊. U nas zawsze stosik książek do przeczytania – tych nowych, tych starych, tych, do których warto wrócić po latach, bo najlepsze na świecie i znaczące. Książki naprawdę potrafią otworzyć umysł, wpłynąć na światopogląd. Za to je kochamy. Dlatego u nas tego lata na liście nieśmiertelny Gabriel Garcia Marquez i jego Sto lat samotności (książka, która zmienia wyobraźnię), Milan Kundera i Nieznośna lekkość bytu (już nigdy o miłości i codzienności nie pomyślisz tak, jak wcześniej), niemożliwa do podrobienia Virgina Woolf i jej eseje, a z nowości …. Czekamy w napięciu na najnowszą książkę Hanyi Yanagihary (tak, tak, tej od rewelacyjnego Małego życia) – już we wrześniu do kupienia będzie jej najnowsza książka – Ludzie na drzewach. W przedsprzedaży np. tu i tu
Czytanie to okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę, przenieść się w zupełnie inny świat lub po prostu skupić umysł na czymś odległym od otaczających Cię spraw.

Pamiętaj! Czytać możesz zawsze i wszędzie, nie ma prostszego sposobu na regenerację skołatanego umysłu, niż przeniesienie się do innej rzeczywistości, tu, zaraz, w tramwaju, metrze, samolocie, przy kawie, przed snem w łóżku albo na ławce w parku. Ze spaniem tu i teraz nie jest już tak łatwo 😉.