ŁADNIE #LIPIEC2017Powroty to nie zawsze miłe przywoływanie smaków, zapachów, wrażeń, podróży (u nas tak hurraoptymistycznie, bo jest i magazyn i radość z jego tworzenia) … To też nieubłagane powroty do pracy i innych obowiązków. Stres, który im towarzyszy niejednokrotnie odbiera chęć życia i …chęć na kolejny wyjazd. Też do niedawna byłam zwolennikiem „pracy bez przerwy”, bo powrót po przerwie był dla mnie zwykle szokiem ponad miarę 😊.

Naukowcy dowodzą, że powakacyjny powrót „do normalności” może nam zając do dwóch tygodni!!! 

Co zrobić, żeby ten trudny czas sobie ułatwić i umilić? Wszak stres pourlopowy to nie wymysł, ale realne zagrożenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia …. Dlatego też przedstawiamy nasze sprawdzone sposoby na to, żeby wrócić i nie zwariować 😊.

Planuj. A raczej tak zaplanuj, żeby dać sobie 1-2 dni na ponowne zaaklimatyzowanie. Staraj się nie wracać do pracy wprost z wakacji. Czas buforowy – np. spokojny weekend w domu – ocalił nie jedno istnienie 😊. W pierwszy dzień … idź jak najszybciej – bądź wcześniej, daj sobie więcej czasu na wdrożenie (i dodatkową kawę), dzięki czemu natłok zaległości wyda się łatwiejszy do opanowania. 

W ten sam pierwszy dzień: NIE PRZEPRACOWUJ SIĘ! Daj sobie margines lenistwa, nie planuj, że po powrocie dasz radę skoczyć na 5 spotkań, a po drodze przeniesiesz góry. Nie przeniesiesz. Zarezerwuj pierwszy dzień na czytanie emalii i zbieranie informacji od kolegów (tak, tak, ploteczki 😊) .

Zadbaj o siebie – może powrót z wakacji pozwoli Ci wprowadzić nowe zasady w miejscu pracy? Regularne przerwy, poszanowanie dla posiłków i regeneracji? 

Pamiętaj o minionych wakacjach i myśl o nich pozytywnie 😊.Otaczaj się pięknymi przedmiotami, tak, żeby praca kojarzyła Ci się nie tylko z obowiązkiem, ale i estetyczną przyjemnością. 

W odniesieniu do punktu szóstego, nie mogłybyśmy sobie podarować, gdyby nie została wspomniana firma, która uczyniła nasze planowanie i organizowanie czystą (piękną, pudrową) przyjemnością!

Jo & Judy, bo o nich mowa, to niemiecka firma, która tworzy przedmioty piękne i użytkowe, które sprawiają, że planowanie staje się przyjemniejsze, niż kiedykolwiek. Niezależnie, czy masz do zaplanowania urodziny pięciolatka, listę zakupów na niedzielę, czy ważną rozmowę biznesową, organizery, kalendarze i notesy Jo & Judy pomogą Ci zachować pudrowy spokój duszy 😉.A do tego fakt, że przedmioty te są spersonalizowane, mogą mieć pięknie nadrukowane Twoje imię, a także słowa, które motywują Cię do działania – to już prawdziwa rewolucja w planowaniu na papierze!Co więcej? Dream big and create your own story, Kate 😉.