ŁADNIE #CZERWIEC2015


Wysokie temperatury potrafią zmęczyć, i nawet najulubieńsze pasje w pocie czoła schodzą na dalszy plan... My się jednak nie poddajemy i próbujemy połączyć pomysłowe z ładnym ... i pożytecznym!
Myśląc, co by tu znów wykombinować, aby ukolorować szarą rzeczywistość dużych miast, a jednocześnie mieć z tego pożytek podczas pierwszej (nie ostatniej) fali upału ....wymyśliłyśmy lemoniadowe święto!
Pyszne, domowej roboty lemoniady z nieprzebraną ilością owoców, podane w słoiko-kubkach (pięknie wyglądają i wiele się w nich mieści!) - zawładnęły naszą wyobraźnią! A kiedy już od pomysłu przeszłyśmy do wykonania ... lemoniady i wody owocowe goszczą u nas codziennie. I pewnie gościć nie przestaną do końca sezonu!
Do wykonania lemoniady lepszej, niż w jakiejkolwiek knajpie, potrzebujesz:
  • fajnych słoików (zbieraj, kupuj, kolekcjonuj, spytaj babci :) )


  • wody (niegazowana, gazowana, ze źródełka ... jaką tylko lubisz!)
  • swoich ulubionych owoców - bez ograniczeń! My stawiamy na cytrusy i owoce jagodowe


  • dla łasuchów - trochę miodu lub cukru trzcinowego (możesz też wykonać własny syrop cukrowy - lepiej sprawdza się w przypadku zimnych napojów!)
  • kostek lodu ;-)


Nie tylko, smaczne, ale i pożyteczne - zwłaszcza latem pamiętaj o wypijaniu minimum 2 litrów płynów dziennie! I nie truj się słodzonymi, gazowanymi napojami - nie gaszą pragnienia, i nie są zdrowe! W odróżnieniu od domowej lemoniady ;).