ŁADNIE #STYCZEŃ2015

Kalendarze - służące tradycyjnie do odmierzania czasu i pełniące funkcję organizacyjną, z roku na rok nabierają coraz to nowszego wymiaru! Ich nowoczesne i odważne formy sprawiają, że zapominamy o małych, szarych, kartkowych kalendarzach, często będących dość smutną ozdobą i pomocą kuchni naszych babć. Obecne kalendarze mają za zadanie nie tylko pełnić funkcje estetyczne, ale i idealnie dopasowywać się do naszego stylu życia.
Kalendarze i organizery dołączyły do grona modnych akcesoriów, pomagających nam w pracy, w podróży, na uczelni i w życiu codziennym. Ważne jest zatem by łączyły one w sobie dwa przeciwieństwa: uniwersalizm i personalizację. Czy jednak nie wymagamy od nich za dużo? Z pewnością nie! 
Nowoczesne formy papierowych kalendarzy mogą sprostać nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom. Ich zastosowanie stało się na tyle szerokie, a wygląd na tyle ciekawy, by konkurować i wygrywać z kalendarzami elektronicznymi i na stałe zagościć w naszych torebkach, aktówkach i domach. Co więcej, z gustem dobrane kalendarze ścienne pełnią nieocenioną, zmienną i - bodajże najtańszą - funkcję dekoracyjną w naszych domach.

Warto zatem, z początkiem roku, zastanowić się nad wyborem kalendarza, który pozwoli nam zaplanować najbliższe tygodnie i miesiące, a jednocześnie może być ciekawym elementem wystroju naszego mieszkania.


Przy wyborze takiego kalendarza pamiętajmy, by współgrał on z kolorystyką, stylem i wyposażeniem wnętrza). Jeśli natomiast nie będziemy w stanie znaleźć w pełni odpowiadających nam projektów, pamiętajmy, że możemy wykonać takie kalendarze sami!

Dzisiaj przygotowałyśmy dla Was dwa minimalistyczne kalendarze. Jeden dla zapracowanych i żyjących w ciągłym pośpiechu,w sam raz do torebki, drugi do powieszenia w mieszkaniu, idealnie sprawdzający się przy nowoczesnym wystroju. Wiedząc, że nie zawsze znajdziecie czas i chęci na zabawę w arkuszach kalkulacyjnych, mamy dla Was gotową wersję elektroniczną do wydruku! (Kalendarz I, Kalendarz II

Nasza pierwsza propozycja to prosty kalendarz miesięczny, uporządkowany za pomocą clipboard'u. Klasyczny, z miejscem na notatki. Idealnie sprawdzi się na studiach i w pracy, gdyż jego strony można wymieniać i przeplatać z innymi dokumentami, notatkami. 


Kalendarz drugi to kalendarz ścienny. Z pewnością doda on charakteru naszej sypialni i będzie przykuwać wzrok naszych gości. Opcja bardziej czasochłonna, nie przekraczająca jednak w wykonaniu przysłowiowego kwadransu. 
Będziemy tutaj także potrzebować więcej materiałów:
  • klamerek
  • kawałka sznurka
  • nożyczek


Nasz kalendarz oczywiście wycinamy i przypinamy do sznurka za pomocą klamerek. Całość wieszamy w przygotowanym przez nas miejscu. 


Czas się liczy! Odliczaj go więc sama!