ZDROWO #STYCZEŃ2015


Dbanie o siebie, to nie tylko sport, zabiegi kosmetyczne i wypoczynek. To także, a może przede wszystkim świadome odżywianie, polegające na dostarczaniu naszemu organizmowi energii oraz składników odżywczych, których potrzebuje. Zdanie powszechnie znane, często powtarzane, przez większość niekoniecznie praktykowane. Zdrowe żywienie wymaga od nas namysłu i czasu poświęconego na przygotowanie wybranych potraw, co dla wielu zabieganych osób jest niewykonalne. Są jednak drobne, zdrowe nawyki, których wprowadzanie nie wymaga od nas zbyt wiele wysiłku, a systematycznie ich stosowanie  może zdziałać cuda.

Na przekór szalejącej za oknem zimie i niekorzystnym czynnikom atmosferycznym, zaserwujmy sobie solidną dawkę energii w postaci pełnego witamin i minerałów smoothie! 

Na ten owocowo-warzywny koktajl zawsze jest odpowiedni czas, bez względu czy mamy 40 stopniowe upały czy też deszcz ze śniegiem (tutaj nawet bardziej zalecane). Również potrzebne składniki dostępne są w sklepach przez cały rok!

Dlatego dzisiaj przygotowałyśmy pyszne i sycące zielone smoothie, w którego skład wchodzą:
  • jabłko
  • gruszka
  • banan
  • 2 garście szpinaku
  • jogurt
  • mięta


Wszystkie składniki myjemy, banana obieramy ze skórki - jabłko i gruszkę zostawiamy, by nie pozbywać się już wcześniej wspomnianego błonnika. Składniki łączymy ze sobą i miksujemy - oto pełen kieliszek samego zdrowia i...  młodości!


Taki "eliksir młodości" możemy  wedle własnych preferencji smakowych. Ponieważ zawiera całe owoce i warzywa jest bogatym źródłem błonnika i witamin, dzięki którym będziemy zdrowsi, młodsi oraz smuklejsi na długie lata!