RAZEM #STYCZEŃ2015

Nie ma zbyt wiele cza­su, by być szczęśli­wym. Dni prze­mijają szyb­ko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro? ~ Phil Bosmans

W noworocznej zadumie przypomniały mi się dawno zasłyszane słowa Bosmans'a. Zwłaszcza fragment o byciu szczęśliwym tu i teraz. Czas nie przynosi i czas nie odbiera szczęścia. Bycie szczęśliwym jest bowiem bardzo rzadką umiejętnością odnajdywania siebie w czasie, nie zaś oczekiwaniem na "sprzyjające okoliczności" i "lepsze jutro". 
Dlatego, w Nowym Roku, to nie dieta i jej oczekiwane rezultaty, nie ciuchy i oczekiwane wrażenie, jakie w nich zrobię, nawet nie książka i wyczekiwana przyjemność czytania jej, ale CZAS z samą sobą i z najbliższymi,tu i teraz, czynię swoim priorytetem. Ukochany, dziecko, rodzina, przyjaciele, a nawet sąsiadka czy pani z cukierni - poświęć im czas, zadaj jedno pytanie więcej, uśmiechnij się szczerze, posłuchaj, o czym mówią. Moment, kiedy odwdzięczą Ci się tym samym - dobrym słowem i jedną chwilą uwagi więcej, niż oczekujesz- bezcenne!
Pozwól sobie na leniwy, weekendowy poranek z własnym dzieckiem. Całkiem małego malucha po prostu wyprzytulaj, z większym-małym odkrywcą posiedź do południa w "Bazie" zrobionej z poduszek, pluszaków i prześcieradła.


Nadpobudliwego smyka zawiń w kocyk i zaserwuj mu podróż po parkiecie (eksplozja radości gwarantowana!). Z nieco starszym milusińskim - ucz się przez zabawę. Kształty, kolory, faktury - wystarczy kawałek starej gazety, kilka kolorowych kartek, kredki i ... LOKOMOTYWA gotowa:)


Z mężczyzną, którego kochasz, chociaż raz w tygodniu zjedz śniadanie! Nie biegnij, nie rozmyślaj, po prostu przygotujcie razem to,co lubcie i usiądźcie do stołu (wersja łóżkowa też się sprawdza). Zaskakujące, że wspólne śniadania potrafią zbliżyć bardziej, niż kolacje!


Z przyjaciółką, mamą, sąsiadką - po po prostu usiądź i wypij dobrą kawę. Bez telefonu, gazety, włączonego telewizora w tle. Odpowiedz sobie sama, kiedy ostatnio wykonałaś tak prozaiczny gest, jak wypicie kawy z ważną dla Ciebie osobą, kawy, której nikt i nic nie przerywa?


Kiedy ostatnio zrobiłaś coś z powyższej listy nieodkrywczych porad? Dawno? Bardzo dawno? Nie czujesz, że coś Ci ucieka? Nie będziesz szczęśliwa jutro, nie szukając szczęścia dziś! Życzę Ci zmiany nastawienia i czasowo-rozciągliwego 2015 roku! Make now the most precious time!